S-ART |
Wydarzenia | Oferty Koncertowe | Festiwal | Szkoła Muzyczna | Galeria zdjęć | Mp3 / Video | Kontakt |
W ramach festiwalu odbyły się dwa konkursy akordeonowe w 2006 i w 2007 r. pod patronatem Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego i Generalnego Konsulatu Austrii w Krakowie.
W konkursach wzięło udział około 200 akordeonistów: pedagodzy i uczniowie, soliści i zespoły ze Szkół Muzycznych I i II st., a także z Akademii Muzycznych
z Austrii, Litwy, Nowej Zelandii, Polski i Ukrainy.
Przewodniczącym Jury był Bogdan Dowłasz - Profesor Akademii Muzycznej w Łodzi, znakomity kompozytor, akordeonista i pedagog.
Najbardziej utalentowani uczestnicy dostali dyplomy laureatów i nagrody o łącznej wartości około 30 000 zł. Zostały także zorganizowane koncerty laureatów w Polsce i we Włoszech.
Koncerty FESTIWALU stały się wielkim wydarzeniem kulturalnym i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród profesjonalistów, ale także wśród miłośników muzyki. W koncertach FESTIWALU brali udział najlepsi akordeoniści świata.
Program:
J. Haydn - Koncert D-dur w aranżacji na akordeon i orkiestrę, O. Suslov - Concerto Suite na akordeon i orkiestrę, B. Dowlasz - Koncert na akordeon i orkiestrę.
Dyrygenci: B. Sobolczyk, G. Suslova.
Solisci: Eneasz Kubit, Oleksandr Khrustevich
Pierwszy program: Tańce węgierskie i cygańskie, akordeonista Olexiy’a Suslov’a z zespólem „S-ART” (m.in. J.Brahms, J.Strauss, P.Sarasate).
Drugi program: Wieczory Romansów, solistka Tatiana Piminova (mezzosopran). Na koncerty przybyło ponad 2 000 widzów.
Koncert Orkiestry Akordeonowej „Harmonica” Prywatnej Szkoły Muzycznej ”S - ART”(Aneta Augustyniak - sopran, Galyna Suslova - dyrygent).
Koncert Laureatów pierwszych nagród Festiwalu: Zembroń Petr, Lewków Natalia (Polska, mgr J. Kwiatkowski), Chojnacka Martyna (Polska, mgr O.Strelć), Zespół „Młodzi wirtuozi” (Polska, mgr R.Żmijowski), Khrustevych Olexandr, Golodniuk Andreii, Duet: Bazion Valentun i Shalygin Maksym (Ukraina, prof. V.Besfamilnov)
Koncert gwiazdy Festiwalu Yuri’a Shyshkin’a.W programie m.in. M Musorgski - Obrazki z wystawy, A. Kusyakov - Sonata nr VI.
Wykonawcami byli uczniowie szkół muzycznych z Wrocławia. Koncert zaprezentował nowe kompozycje na akordeon wydane przez wydawnictwo ABSONIC.
Autorzy: J.Gąsior, O.Strzelec, O.Suslov, D.Kownacki .
O. Suslov (akordeon), A.Grochowska (skrzypce).
Wykonawcy - nauczyciele i uczniowie Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II st. „S - ART”
Były one prowadzone przez wybitnego muzyka Vladimira Besfamilnego – Profesora Akademii Muzycznej w Kijowie. Wśród uczniów Profesora jest około 70 laureatów międzynarodowych konkursów m.in. Vladimir Zubitsky (Ukraina/Włochy), Tatiana Lukic-Marx (Serbia/Australia), Frederic Guerouet, Maurice Bruno (Francja).
Festiwal jest znakomitą okazją do międzynarodowych spotkań młodzieży grającej na akordeonie i ich pedagogów, prezentacji akordeonu jako instrumentu solowego i zespołowego w różnych muzycznych gatunkach od klasyki przez folklor, jazz aż po modern.
Prywatna Szkoła Muzyczna S - ART we Wrocławiu.
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego (dyrektor A.Kosendiak), Muzeum Piastów Śląskich (dyrektor P.Kozerski), Wydawnictwo Muzyczne ABSONIC (dyrektor G. Templin), OKIS (dyrektor P. Borkowski), CK Wroclaw – Zachód (dyrektor J. Chojnacka).
CO JEST GRANE (informator kulturalny) redaktor naczelny Grażyna Migniewicz, Polskie Radio Wrocław, Słowo Polskie i Gazeta Wrocławska.